Wieczorny masaż stopy po cięzkim dniu w pracy.

Przed snem, po kąpieli, poświęć kilka minut swoim stopom.

• Nałóż na stopy, kostki i dolną część łydek krem do stóp lub balsam. Wmasuj go delikatnie, zaczynając od palców u nóg, w kierunku łydek. Z pewnością są napięte po całym dniu. Potem masuj przez trzy minuty okolice kostki. Następnie kręć kółka stopami, najpierw obracając nogę w kostce, a potem śródstopie. Znów masuj okolice kostki, delikatnie, przynajmniej przez pięć minut.

• Zaciśnij dłoń w pięść i masuj jej kostkami całą powierzchnię podeszwy. Zacznij od pięty i przejdź całą stopę, do podstawy palców, tak jak na ku. Powtórz ten masaż trzy razy, nie spiesząc się.

• Masuj grzbiet podeszwy stopy, używając opuszki kciuka. Zacznij od pięty, skończ tuż pod dużym palcem. Naciskaj mocno, zatrzymując się chwilę w każdym punkcie.

• Połóż kciuk lub palec wskazujący w punkcie, gdzie łączy się duży palec twej stopy z palcem obok niego. Naciśnij lekko i masuj ten punkt najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a potem w kierunku przeciwnym.

• Masuj podeszwę powoli, rytmicznym ruchem, od pięty prosto w górę, pod drugi palec. Zrób to samo, posuwając się od pięty pod trzeci palec, czwarty, aż wreszcie pod mały palec twej stopy.

• Używając opuszków palców obu rąk, masuj wierzch stopy, posuwając się wgłębieniami, które wyczuwasz delikatnie naciskając. Są to połączenia wiązadeł ze ścięgnami. Przesuwaj się zdecydowanym, ciągłym ruchem od palców w kierunku kostki. Twój masaż musi objąć cały wierzch stopy. Ważny jest zwłaszcza ruch, który zaczyna się między paluchem a drugim palcem. Powtórz taki masaż trzykrotnie na każdej ze stóp.

 

Komentarze:

Mapa Strony Subskrybuj RSS Polityka prywatności

Copyright © 2002 - 2019 Akademia Masażu SPA